25 Kasım 2014 Salı

Safranbolu'ya Kültür Turumuz var!...

Safranbolu Safrani Tur Programı: 

1. Gün :

Safran Turizmin 23.30 Esenler, 00:30 Dudullu Tesislerinden Safranbolu'ya doğru hareket ediyoruz.
Sabah 05.30 / 06.00 gibi Safranbolu'da oluyoruz. İsteyenler kendi araçları ile de turadahil olabilirler. Karşılama ve otele vardıktan sonra açık büfe kahvaltımızı yapıpturumuza başlıyoruz. Hükümet Konağına çıkıyoruz. Sırasıyla eşsiz manzarasını yanı sıra panoramik olarak Saat Kulesi, Minyatür Saat Kulesi Sergisi, Romalı Bağcı Mezar Anıtı Alınlığını  ve Tarihi Hapishane Restaurant'ı görüp, oradan yavaş yavaş Safranbolu'ya doğru taş parkeli sokaklardan süzülüyoruz. 

İndiğimiz noktada hemen karşımıza 1779 yılında Kazdağlı Mehmet Ağa tarafından yaptırılan Kazdağlıoğlu Cami çıkıyor. Klasik dönem Osmanlı mimarisinin revaklı, kasnak üzeri tek kubbeli camilerinden biri olma özelliğine sahip camiyi, dışarıdan panoramik olarak gördükten sonra golf arabaları ile 35 - 40 dakikalık kulaklık sistemi ile mobil rehberli bir tura çıkıyoruz. Sırasıyla göreceğimiz yerler; Kazdağı Meydanı, Cinci Hamamı, Yemeniciler Arastası, Sarı Altın Köşesi, Pahlı Köşeler, Kontrol Penceresi, Bakizadeler Konağı, Kalealtı, Eski Hamam, 3 Delikli Taş, Tabahna, Emzüklü Kaya, Mezarlık Altı Seyir Tepesi, Demirciler Çarşısı, İzzet Paşa Meydanı, han Arkası ve Cinci Han'da turumuz son buluyor. Tur sonrasında İzzet Paşa Camii'ni görüp, Öğle yemeği Manifaturacılar Sokaktaki Safrani LokumYazı ve SanatEvi'nin Showroom'unda.. Öğle yemeği sonrasında sergimizi gezebilir ve sizlere özel Safranbolu'da ilk defa yapılacak olan Lokum Showumuzu izleyebilirsiniz. Sonrasında Fotoğraf çekmek ve Safranbolu sokaklarında akşam yemeğine kadar kaybolmak için serbest zaman.

Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra, kahve keyfi için Boncuk Kahveye geçip Safranbolu Muhabbet Gecesine eşlik ediyoruz. Geceleme otelimizde.


2. Gün :

Kahvaltıdan sonra Trekking yapmak isteyenler ekstra gezi programlarımızdan yararlanabilirler 
veya Safranbolu'yu gezmeye tarihi sokaklarda geçmiş yüzyılların tadını almaya devam edebilirler.
Akşam 18:00 Safran Tur Otobüsü ile İstanbul'a geri dönüşe geçiyoruz. 

Fiyat: 225.-TL K.D.V Dahil

Fiyata Dahil Olanlar,

2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı,
1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
1 Panoramik Şehir Turu,
1 Golf Arabalarla Gezi,
1 Öğle Yemeği ve Lokum Show,
1 Akşam Yemeği 
1 Kahve Keyfi 
 Rehberlik Hizmetleri ve Güler Yüz.

Fiyata Dahil Olmayanlar;

Ulaşım (İstanbul - Safranbolu - İstanbul) 
Müze ve Ören Yeri Girişleri,
Ekstra Turlar,
Kişisel Harcamalar.

İrtibat Büromuz
0 216 389 48 34 - Nilgün Çelebi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder